Site Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu site ne içindir?

Bu site sizin içindir. Siz değerli ziyaretçilerimize web tabanlı tahmin ve hesaplama uygulamalarını ücretsiz olarak sunmak içindir. Hizmet vermekte olan uygulamalarımızın sayısının artırılması hedeflenmektedir.


Uygulama sayfalarını nasıl kullanacağım?

Uygulama sayfalarının arayüzü elden geldiğince kullanıcı dostu olarak hazırlanmıştır. Bütün uygulama sayfalarımızda genellikle bir veya birkaç tane veri giriş tablosu bulunmaktadır. Bu tablolara gerekli veriler girildikten sonra yapılacak işlemin karmaşıklığına göre bazı sayfalarda anında (Altın ve Döviz Hesaplama sayfalarımız gibi) bazı sayfalardaysa hesapla tuşuna basıldıktan sonra (seçim simülasyon sayfalarımız gibi) sonuçlar gösterilmektedir.

Ayrıca, bütün uygulama sayfalarımızda sonuç tablosunun hemen altında bulunan excel simgesine tıklayarak hesaplama sonuçlarını excel dosyası olarak indirme ve yazdır simgesine tıklayarak da ilgili sayfadaki hesaplama içeriklerini yazdırma imkanı bulunmaktadır.

Uygulamalarımızın kullanımıyla ilgili ek yardıma ihtiyacınız olması durumunda her uygulama sayfası sonunda yer alan yorum bölümünden yardım talebinde bulunabileceğiniz gibi iletişim sayfamız aracılığıyla da bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Hesaplamalar doğru mu? Güvenilir mi?

Hesaplamalar çok güvenilir. Çok profesyonelce hazırlandı. Ayrıca, 1 Kasım 2015 seçimlerinin tahmin edilmesi noktasında simülasyon modelimizin gösterdiği 550 vekilden 534'ünü doğru tahmin etme başarısı sitemizdeki tahmin ve hesaplamaların güvenilirliğinin tescili niteliğindedir.


Bu siteden en fazla kimler faydalanabilir?

Seçim simülasyon modülümüz özellikle sahada olan vekil adayları, partililer, anket şirketleri, haber hazırlayan muhabirler için mükemmel bir kaynaktır. Ayrıca oy verecek seçmenler de, 1 oyla iktidarı belirleme sürecine maksimum nasıl katkı verebilirim sorusuna muhtelif denemeler neticesinde cevap arayarak oy verecekleri partiyi seçebilirler.

Hesaplama mödüllerimizden ise ihtiyaç durumlarına göre bütün ziyaretçilerimiz faydalanabilir.

Örneğin Altın Hesaplama sayfamız kuyumcular için dahi çok kullanışlı olabilecek birden çok altın türü için toplam fiyat hesaplama aracına sahiptir.


Siteden indirdiğim excel dosyalarını Excelle açarken dosya uzantısının farklı olduğu uyarısı alıyorum. Acaba dosyalar bozuk mu? Siteden indirdiğim dosyaları açmamda bir mahsur var mı?

Sitemizden indirdiğiniz excel dosyalarını sizin girdiğiniz verilere göre otomatik olarak sonuçlar dosyada görüntülenecek şekilde kodla oluşturduğumuz için bu dosyalar XML tabanlı Excel dosyalarıdır ve Excel bu dosyaları açarken uzantının farklı olduğu uyarısını vermektedir. Ancak dosyalar bozuk değildir ve herhangi bir zararlı içeriğe sahip değillerdir. Dosyaları gönül rahatlığıyla açıp kullanabilirsiniz. Ayrıca indirdiğiniz dosyaları bir kere xls veya xlsx uzantılı olarak bilgisayarınızdaki bir klasöre kaydettiğinizde ve bu dosyaları tekrar açtığınızda Excel artık bu uyarıyı vermeyecektir.


Bu siteyi geliştiren ekip kimlerden oluşuyor?

Site ekibimiz matematiksel modelleme yönüyle profesyonel matematiksel iktisatçılardan, web tasarımı ve programlama yönüyle de uluslar arası düzeyde tecrübesi olan profesyonel web tabanlı uygulama geliştirme uzmanlarından oluşmaktadır.

Sitemiz herhangi bir tüzel kişilik bünyesinde geliştirilmemiş olup site ekbinin amatör ruhla bir araya gelerek yürüttükleri ortak bir projenin eseridir. Site ekibimiz hakkında veya sitemiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz veya sormak istediğiniz ama cevabı bu sayfada olmayan sorularınız varsa iletişim sayfamız aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.